Ahoj, teď jsem zjistila, že společnost Germania včera vyhlásila bankrot. Za 2 týdny jsem s nima měla letět z Madeiry, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, jak se teď má postupovat, aby mi vrátili peníze za letenky? Vůbec nevím postup v takové situaci. Každému budu vděčná za jakoukoliv radu. .

Germania - Bankrot

Založil(a) ve fóru Cestujlevne.com

Ahoj, teď jsem zjistila, že společnost Germania včera vyhlásila bankrot. Za 2 týdny jsem s nima měla letět z Madeiry, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, jak se teď má postupovat, aby mi vrátili peníze za letenky? Vůbec nevím postup v takové situaci. Každému budu vděčná za jakoukoliv radu.

0

Zkusil bych chargeback u banky, je toasi nejpravděpodobnější, že to dostaneš zpět.

0 Citovat

Pozrite si podmienky cestovneho poustenia, ak nejake mate. Niektore kryju aj bankrot leteckych spolocnosti.

0 Citovat

Chargeback - tady už se to od včerejška řeší:


https://www.cestujlevne.com/lete...#komentare

0 Citovat

Děkuju moc, do banky jsem volala, ale řekli mi, že oni s tím nic dělat nemůžou, že buď mám vyplnit nějaký protokol na stránkách a nebo jít osobně na pobočku, tak se tam dneska odpoledne stavím. Snad to vyjde. Případně bych zavolala do té pojišťovny, ale to nevidím moc růžově, protože jsem letenku kupovala v pátek a pojištění jsem si zařizovala včera odpoledne (= po bankrotu společnosti, ale to jsem o něm ještě nevěděla). Jinak děkuji za reakce 

0 Citovat

V bance je potřeba vyplnit žádost o chargeback z důvodu krachu aerolinky a tím pádem neposkytnutí služeb.

Pojistka v tomhle případě asi neprojde, tedy na 99 % neprojde.

0 Citovat

Tak jestli si udělala pojistku až po zveřejnění krachu aerolinky, tak bych řekl, ze nedostane nic na 100%. Tvrzení, ze o tom nevěděla, ať je to pravda nebo ne, je úplně k ničemu. Pojistovny nejsou zadní samaritáni.

0 Citovat

Tak už mám za sebou návštěvu banky a vůbec z toho nemám dobrý pocit. Slečena na pobočce slyšela slovo chargeback poprvé a ptala se mě, jestli náhodou nemyslím cashback.. Takže jsme slečnu navedli přímo jaký má použít formulář (podle toho, co mi v noci sdělila paní na lince). Poté nevěděla kam to má v tom formuláři napsat, tak to napsala do posledního řádku tak, jak jsme ji to nadiktovali, protože nevěděla co by tam měla psát. Vysvětlily jsme ji a její kolegyni jak chargeback funguje a co to je. Docela nás pobavilo, když slečně kolegyně řekla "tak to tam napiš, že jde přímo o ty charterový lety, jak říká paní" - měla na mysli právě ten chargeback. Ale tak to jsou malý věci... Doufám, že se to vyřeší pozitivně a pevně doufám, že to byla poslední komplikace spojená s naším výletem.


P.S.: Ještě se nás slečna ptala, jestli jsme jediné, komu se to stalo. Tak jsem ji zopakovala, že zkrachovala celá letecká společnost, takže určitě jediní nebudeme. Na to řekla, že kdyby nás bylo u stejné banky víc (Era), tak by se to řešilo jako hromadná reklamace. Možná by to pak bylo lepší, netuším.
0 Citovat

oosa napsal(a):

Tak už mám za sebou návštěvu banky a vůbec z toho nemám dobrý pocit. Slečena na pobočce slyšela slovo chargeback poprvé a ptala se mě, jestli náhodou nemyslím cashback.. Takže jsme slečnu navedli přímo jaký má použít formulář (podle toho, co mi v noci sdělila paní na lince). Poté nevěděla kam to má v tom formuláři napsat, tak to napsala do posledního řádku tak, jak jsme ji to nadiktovali, protože nevěděla co by tam měla psát. Vysvětlily jsme ji a její kolegyni jak chargeback funguje a co to je. Docela nás pobavilo, když slečně kolegyně řekla "tak to tam napiš, že jde přímo o ty charterový lety, jak říká paní" - měla na mysli právě ten chargeback. Ale tak to jsou malý věci... Doufám, že se to vyřeší pozitivně a pevně doufám, že to byla poslední komplikace spojená s naším výletem.


P.S.: Ještě se nás slečna ptala, jestli jsme jediné, komu se to stalo. Tak jsem ji zopakovala, že zkrachovala celá letecká společnost, takže určitě jediní nebudeme. Na to řekla, že kdyby nás bylo u stejné banky víc (Era), tak by se to řešilo jako hromadná reklamace. Možná by to pak bylo lepší, netuším.


Vážne by som sa zamyslel nad zmenou banky, alebo prinajmenšom pobočky ktorú navštevujete.

0 Citovat

njn, holt nízká nezaměstnanost se dřív nebo později projeví ve všech oborech... 

0 Citovat

Včera jsem volal na infolinku Equabank a slovo chargeback neznali a také se paní ptala zda myslím cashback. Vyplnil jsem formulář a poslal ho na infolinku tak uvidím jaká bude reakce. 


Smutné na tom je, že jsem rezervaci provedl 31. ledna 2019, blokace na kartě tam byla do pondělí 4. února 2019  17:55 a 5. února 2019 ráno byl vyhlášen bankrot.

0 Citovat

Tak to jsme na tom podobně, letenky jsme zakoupily 2. února 2019 a z účtu se odečetly až 5. února v 15:12, kdy už bylo po vyhlášeném bankrotu. A to jsme ten den také s bankou řešily, že se částka strhla z účtu a stále byla v blokaci (= 2x stržená z účtu). Doufám, že se to nám všem poškozeným nakonec vyřeší kladně. 

0 Citovat

cestujlevnecom napsal(a):

Včera jsem volal na infolinku Equabank a slovo chargeback neznali a také se paní ptala zda myslím cashback


tak ono je asi lepsie vzdy vysvetlit situaciu v materskom jazyku ako pouzivat cudzie nezname slovicka  :)
0 Citovat

nerobim v banke, ale tiez myslim ze chargeback nie je spravne pomenovanie tejto situacie u tiet na pobocke, skor by som povedal, ze sa jedna o klasicku reklamaciu, ktorej rozumie kazdy


0 Citovat

Ale tak „chargeback“ je bankovní produkt a samy banky jej vymyslely a takhle pojmenovaly. To že se dneska zaměstnává podle ksichtu a známosti je pak problém na jinou debatu.

0 Citovat

No já až dnes zjistil co se stalo. :/ Je to smůla... už jsem se těšil na Island :D No dal jsem na radu a zkusil Airbank požádat o chargeback, tak uvidíme. Týpek ochotný a že prý nejsem jediný. Dám info, jak to u mé banky dopadlo. :) 

0 Citovat

Dobrý den, potřebuji poradit.Mám koupené pro celou rodinu letenky na let zkrachovaných Germania. Letenky jsem kupoval přes zprostředkovatele MyTrip (Etraveli), takže banka (AirBank) mi chargeback odmítla, že se musím domluvit ze zprostředkovatelem (kdybych platil přímo Germanii, tak by peníze vrátili) a že mají zpětnou vazbu, že většina zprostředkovatelů buď vrátila peníze a nebo poskytly jinou dopravu. Máte někdo nějakou zkušenost s MyTrip (Etraveli) nebo dokážete něco poradit?

BTW: Bohužel řeším to až po více než měsíci od krachu, protože jsem se náhodou to o víkendu dozvěděl z článku na Idnes. Docela mne zaráží, že zprostředkovatel ani neposlal nějaký email, že nikde nejedeme :( Taky se mohlo stát, že bych to zjistil až na letišti (to by byla teprve prdel). Před tím měsícem jsme byli na horách, takže cca týden jsem nesledoval dění...zjevně chyba :(

0 Citovat

Pavel Kadleček napsal(a): Docela mne zaráží, že zprostředkovatel ani neposlal nějaký email, že nikde nejedeme :( Taky se mohlo stát, že bych to zjistil až na letišti (to by byla teprve prdel). 

https://www.cestujlevne.com/disk...na-letence

Hodně štěstí, budete jej potřebovat.
0 Citovat

Dodat Airbank čestné prohlášení, že jsi neobdržel jinou náhradní dopravu a trvat na chargebacku (že nevrátili peníze vidí sami na účtu).

 Pokud to odmítnou, obrátit se na finančního arbitra.

S My Trip se prakticky na ničem domluvit nedá a pokud nemáš zaplacenou asistenční podporu (což si nikdo neplatí, protože pak jsou letenky dražší než u prodejců co ji mají již v ceně), tak počítej, že si za vše nechají extra zaplatit.

0 Citovat

Takže jsem totálně v prdeli :( Já nehonil letenku kvůli nejnižší ceně. Ale vyhovoval mi ten let konkrétní let. Vůbec mne nenapadlo, že by to mohlo být problematické nějak. Klidně ať si něco strhnou, pokud by mi vrátili cca 80-90% ceny letenek, tak to klidně přežiji, ale tak nějak se obávám, že je můžu odepsat celkově :(

0 Citovat

Tak černě bych to neviděla - platil jsi kartou službu, která ti nebyla poskytnuta - důvody pro chargeback jsou dány, banka to jen zkouší - je na prodejci, aby doložil, že službu dodal.

0 Citovat

Tak uvidíme. Z MyTrip v automatické odpovědi napsali, že se ozvou nejpozději do 13/3 do 11:00, takže do té doby vyčkám. Pokud se neozvou nebo nic nenabídnout. Tak půjdu na pobočku banky s čestným prohlášením a dokumentací a budu trvat na sepsání reklamace a na vyřízení chrageback.

Každopádně ať to dopadne jakkoliv, tak velké poučení pro mne. Již v životě nekoupím žádnou letenku přes zprostředkovatele.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s Finančním arbitrem? Mám vůbec nárok požadovat chargeback, když jsem letenky koupil přes zprostředkovatele (MyTrip)? AirBank se právě tímto zaklíná, že když jsem koupil přes zprostředkovatele, tak že mi má pomoct zprostředkovatel. Ale samozřejmě MyTrip se k tomu postavil my nic, my muzikanti, my jsme čistě zprostředkovali obchod. Nicméně peníze za letenky šly k nim na účet. Budu vděčný za každou radu. Mám tam ne zrovna malé peníze, takže chci vyzkoušet všechny možnosti než se smířím s tím, že prachy jsou v ....! Děkuji

0 Citovat

Chargeback bol už zamietnutý?

Službu si si objednal, platil si kartou, služba dodaná nebola...  Podľa mňa na chargeback je nárok.

Nárok nie je len na prípadné poplatky za sprostredkovanie a podobne (ak nejaké boli účtované).

0 Citovat

Písemné vyjádření od banky ještě nemám, ale byl jsem to sepisovat na pobočce a holčina volala na reklamační a vyloženě jí řekli, že pokud jsem kupoval přes zprostředkovatele, že oni s tím nejsou schopní nic dělat. Že musím řešit se zprostředkovatelem. A ten absolutně odmítá cokoliv, že to mám řešit s leteckou společností (která nekomunikuje).

0